Co si vzít s sebou na dovolenou do Řecka - recko-thassos.cz

Thassos je překrásný, romantický a klidný řecký ostrov, jehož magickou krásu musíte spatřit na vlastní oči, abyste pochopili, v čem jeho půvabné kouzlo spočívá...
Váš průvodce ostrovem
Přejít na obsah
Dobré rady a tipy


Zpět na první část článku - Co si vzít s sebou na dovolenou 1

Co vzít s sebou na dovolenou 2 - pokračování


Dobré rady jsou k nezaplacení a věřím, že Vám budou k užitku. Takže, co vzít s sebou na dovolenou do Řecka aneb co ještě přibalit do kufru a čím případně doplnit lékárničku...

Plážová taška

Pokud ještě nemáte doma velkou plážovou/nákupní tašku, tak si rozhodně nějakou pěknou
na dovolenou pořiďte. Za sebe mohu doporučit například eco tašku Envirosax nebo typickou slaměnou plážovku Doca, Invuu London, Roxy či Art of Polo. Bude se vám u moře moc hodit! Sbalíte do ní vše co potřebujete na pláž, a že toho není málo - deka, nafukovací lehátko, vodní hračky, opalovací krém, boty do vody, foťák, potápěčské brýle a šnorchl, plavky, ručník, osuška... a případně i pití a občerstvení, budete-li na pláži bez organizovaného servisu. Nemluvě o tom, že s takovou pěknou plážovou taškou s letním, veselým či květinovým motivem, zabijete dvě mouchy jednou ranou. Jednak Vám poslouží jako praktické a užitečné zavazadlo a zároveň se stane módním doplňkem vašeho letního outfitu - lehké letní šaty, letní boty: sandálky, balerínky, žabky nebo pantoflíčky, klobouk, sluneční brýle, krásné plavky a plážová taška, vše pěkně sladěné, prostě nádhera :-)


Boty do vody - proti ježkům a kamenům

Jestli Vám něco můžu opravdu doporučit, tak jsou to rozhodně boty proti ježkům - opravdu, opravdu, opravdu. Pořiďte je sobě i dětem, doma nebo na Thassosu, a noste je všude.

Na ježka zde můžete narazit celkem snadno. Ne, že by byli na každém kroku, ale vždy blízko skal a kamenů. Pro vyhledávače opuštěných pláží jsou naprosto nutné!

Boty do vody jsou velice pohodlné a chrání vás nejen proti ježkům a ostrým kamenům, ale jsou i protismykové, což přijde vhod, pokud půjdete do vody po větších, kluzkých kamenech. Díky botám do vody neuklouznete a hlavně se vyhnete nepříjemnému večeru, plnému slz a bolesti při vytahování bodlin.


Boty do vody a na pláž se dají
koupit za pár korun např. zde ve sportu nebo ve velkém obuvnictví. Pokud potřebujete boty do vody pro děti, pak velký výběr levné obuvi do vody s krásným dětským designem najdete v tomto dětském eshopu anebo v obchůdku přímo na mořské pláži.
Cestovní medicínu

Chcete-li prožít klidnou a bezstarostnou dovolenou, je třeba myslet i na své zdraví. Proto si nezapomeňte na cestu přibalit cestovní lékárničku, která by měla obsahovat ... čtěte zde
nebo se podívejte do nabídky přípravků a potřeb na cesty:

Nůž


Ostrý nůž - pokud byste si chtěli někdy koupit chléb, případně nějaké
ovoce, například meloun. Jinak je nebudete mít čím nakrájet.Podnos

Podnos - stejně jako při ostrém noži. Pokud si koupíte nějaké ovoce, tak se Vám tác bude hodit, na něm si ho pěkně nakrájíte.


Foťák pod vodu

Snad všichni jezdí na dovolenou s foťákem a fotí zajímavé i méně povedené snímky až do omrzení. Avšak donést si z dovolené vzpomínku v podobě úžasných obrázků z hlubin moře, tak to je teprve paráda. A v době digitálních fotoaparátů je to velmi jednoduché. Stačí dobrý foťák, paměťové karty s dostatečnou kapacitou, podvodní pouzdro na fotoaparát a vzpomínek v podobě podmořských fotografií si domů donesete habaděj.

Také existuje vodě odolný, jednorázový fotoaparát. Dá se sehnat i na Thassosu ve větších městech. Uděláte s ním cca 27 fotek. A to pěkně pod vodou, vydržet by měl až do hloubky 15 metrů.

Pokud si tento foťák koupíte (rozhodně to udělejte), nefoťte pod vodou z velké vzdálenosti, nejlépe fotit tak z metru, ze dvou - takto je focený objekt docela dobře vidět.  Po příjezdu z dovolené doneste foťák do libovolného fotolabu, kde Vám film z foťáku vyjmou, vyvolají a foťák zahodí, jelikož je jednorázový.


Dětské hračky do vody a na písek

Pokud s vámi budou na dovolené děti, je potřeba jim přichystat velkolepou zábavu. Jen moře, slunce a pláž nestačí. Je nutné jim pobyt na pláži zpestřit hračkami na písek a do vody. Velice dobře k tomuto účelu poslouží klasická sada na pískoviště - kyblíček, lopatičky, bábovky a také vodní pistole, nafukovací míč či plážový tenis. Nezapomeňte též na nafukovací vodní matraci nebo nějaké velké nafukovací zvířátko do vody, kruh a rukávky. Zkrátka si vezměte s sebou vše, co užijí děti i vy rodiče a všichni dohromady se tím zabavíte. Vše výše jmenované lze zakoupit v obchodě zde, a také na místě v obchodech u pláže.Dovolená na ostrůvku Thassos v ŘECKU

Až 50% slevy na řeckou dovolenou jsou v plném proudu. Nenechte si ujít příležitost k levnější dovolené snů :-)

Podívejte se do nabídky zájezdů >>

.


Pokračujte dál:

Na co si dát pozor >>>
Jaké případné nebezpečí na vás na Thassosu číhá? A na co si dát v celém Řecku pozor?

<<< Co si vzít s sebou 1
Co určitě přibalit do kufru na dovolenou a čím případně doplnit cestovní lékárničku ...


Návrat na obsah