Pláže východní Thassos - recko-thassos.cz

Thassos je překrásný, romantický a klidný řecký ostrov, jehož magickou krásu musíte spatřit na vlastní oči, abyste pochopili, v čem jeho půvabné kouzlo spočívá...
Váš průvodce ostrovem
Přejít na obsah
Pláže


Pláže Thassos - Východní Thassoské pobřeží

* Nádherné pláže *

Východní část je skalnatá, porostlá hustými borovicovými, cedrovými, dubovými a kaštanovými lesy. Zdejší hory jsou opravdu nezapomenutelné a vytvářejí velmi působivé panorama. Malebné zátoky, nepřeplněné pláže s vyhřátým bílým pískem, pozvolný vstup do moře, které je klidné, jen občas se objeví mírné vlnky, to všechno činí východ ostrova zajímavým. Letoviska, která zde najdete nejsou tak rušná jako v jižní části, přesto se nebudete nudit a krása přírody Vám vše vynahradí.

Paradiso - Paradise Beach  


Překrásná a klidná pláž Paradiso, s odděleným místem pro nudisty - oficielní nudistická pláž.


Jedna z nejkrásnějších pláží na celém ostrově, připomínající vody tropického ráje. Jemný písek, mělké z lehka vlnící se moře, jež obklopují hory s chladivými platany a vysokými borovicemi. I zde můžete ochutnat rybí speciality v místní taverně.


TIP: Paradiso je velmi tiché místo, vhodné k úniku před okolním světem. Nemáte-li rádi přeplněné pláže a davy turistů, pak tato oáza klidu je určena právě vám a vašim dětem.


Skalnatá část této rajské pláže zároveň slouží jako jediná nudistická pláž na ostrově Thassos a je plně organizovaná, s veškerým servisem, vodními sporty a několika tavernami.

Nabídka zájezdů s ubytováním u pláže nebo poblíž pláže Paradise Beach >>


Kinira
V oblasti Kinira, která je od hlavního města vzdálená cca 20 min., se nachází jak divoké písečno oblázkové pláže, tak i dvě zlatavé písčité pláže s tropickým prostředím, průzračným a mělkým mořem, zelení a okouzlujícím výhledem na zelený ostrůvek Kinira. Tyto dvě pláže od sebe odděluje skalnatý výběžek vybíhající do moře.


Dříve se zde v Kiniře nacházely zlaté doly, jak se zmiňuje Herodotos ve své knize.

Na východním úbočí hory Fanos (742m), která se tyčí po pravé straně cesty, nedaleko Paleochori nebo také Paleo Chorio, se dodnes dochovaly důlní šachty. Dnes zde najdete mnoho restaurací a taveren, kde můžete okusit čerstvé rybí speciality, jelikož tato mořská oblast je velmi bohatá na různé druhy ryb.


TIP: Letovisko Kinira je ideálním místem ke strávení klidné dovolené s rodinou, přáteli nebo ve dvojici, na překrásných plážích a s možností procházek i výletů do hor a okolní přírody.


Nabídka zájezdů s ubytováním u pláže nebo poblíž pláže v oblasti KINIRA >>


Zlatá pláž (Golden Beach) pláž oceněná modrou vlajkou
Golden Beach je malé a klidné místo ve velkém zálivu, s oblíbenou širokou a nejdelší 3 kilometrovou pláží na ostrově Thassos, s dlouhým a pozvolným vstupem do moře (ideální pro děti a neplavce). Pláž Golden Beach leží v krásném zeleném prostředí, kde pofukuje příjemný vánek, který vás příjemně ochladí i v těch nejteplejších dnech. Nachází se poblíž letoviska Skala Potamia a Skala Panagia a 20 km od hlavního města ostrůvku Thassos - Limenas. Naleznete zde organizovaný plážový servis - podél pláže jsou lehátka a slunečníky, četné taverny, bary a samozřejmě je zde obrovská nabídka vodních sportů. Najdete zde mnoho hotelů a také místo pro kempování. Pláž je oceněna již mnoha cenami - modrou vlajkou.


TIP: Golden Beach a Skala Panagia jsou ideální místa pro klidnou rodinnou dovolenou, letní prázdniny s dětmi, pro páry a pro každého, kdo hledá opravdovou relaxaci, romantiku a klid. Naopak Skala Potamia nabízí rušnější prostředí a zábavu i v nočních hodinách, kam si můžete zajít z poklidného letoviska Skala Panagia, kdykoliv zatoužíte se bavit. Ve Skala Potamia najdete promenádu s obchody a také romantické restaurace a kavárničky přímo na nádherně modrém moři nebo v okolních zelených kopcích, z kterých je fantastický výhled na celý záliv.


Nabídka zájezdů s ubytováním u pláže nebo poblíž pláže GOLDEN BEACH >>

Na ostrůvku Thassos existuje mnoho malých pláží a útesů, jež jsou ideální pro osamělé koupání a rybaření. Chce to jen hledat :-)Dovolená u Egejského moře na ostrově Thassos


Slevy až 50 % jsou v plném proudu. Nenechte si ujít příležitost k levnější dovolené :-)

   Podívejte se na nabídku >>

Návrat na obsah