Slunce versus solární alergie - recko-thassos.cz

Thassos je překrásný, romantický a klidný řecký ostrov, jehož magickou krásu musíte spatřit na vlastní oči, abyste pochopili, v čem jeho půvabné kouzlo spočívá...
Váš průvodce ostrovem
Přejít na obsah
Články, rady a informace na téma cestování, dovolená a zdraví


První ostré slunce může alergiky pěkně potrápit

18.07.2008

Sluneční paprsky posledních dnů přivolaly léto, ale také přidělaly velké starosti alergikům. Vedle pylů, prachu, roztočů, plísní či potravin jsou totiž lidé stále častěji alergičtí také na slunce. „Sluneční alergie byla v minulosti tak trochu mimo střed zájmu, protože jí netrpělo mnoho lidí,“ varuje dermatolog MUDr. Miloš Kravciv z Lékařského domu Praha 7. „Jenže poslední roky je i tato alergie poměrně častá a dokáže lidem hodně znepříjemnit letní období. A nejen to. Sluneční alergie se projevuje většinou při prvním delším pobytu na slunci již v období konce jara či počátku léta. Tedy právě v těchto dnech. A nebo při prázdninovém pobytu u moře již první den,“ vysvětluje MUDr. Miloš Kravciv.


Jak se sluneční alergie projevuje?
Nejprve kůže na těle zrudne, poté následuje nepříjemný pocit pálení a svědění kůže. Tedy nic příjemného. Zvláště, když se pak na kůži začnou objevovat nehezké drobné puchýřky.


A jak se sluneční alergii bránit?
„Alergikům bych doporučil preventivní injekci Diprophosu do svalu, ale mnohem jednodušší je použít ty správné léky - Zodac, Zyrtec, Claritine nebo Flonidan,  případně masti s kortikoidy. Některý z vyjmenovaných léků doporučuji buď užívat preventivně ještě před dovolenou, nebo ho použít jako balíček první záchrany přímo u moře.“ A rada lékaře na závěr? „Rozhodně léky nevynechávat, ani když se člověk cítí dobře,“ říká doktor Miloš Kravciv.


18.07.2008
autor: Jaromír Pohan
Zdroj: www.prodamy.cz
Zdroj: www.celostnimedicina.cz


Prosluněná dovolená ostrov Thassos

Slevy až 50 % jsou v plném proudu. Nenechte si ujít příležitost k levnější dovolené pro rodinu s dětmi i dvojici :-)

Podívejte se do nabídky zájezdů >>

Návrat na obsah