TIP na nákupy - speciality Thassosu - recko-thassos.cz

Thassos je překrásný, romantický a klidný řecký ostrov, jehož magickou krásu musíte spatřit na vlastní oči, abyste pochopili, v čem jeho půvabné kouzlo spočívá...
Váš průvodce ostrovem
Přejít na obsah
Dobré rady a tipy

Nakupování na Thassosu aneb thassoské speciality

Thassos je proslulý výrobou olivového oleje, vína a medu (kromě klasického medu zde můžete objevit a ochutnat též tymiánový med nebo med s vůní a chutí piniových ořechů). Ostrov však nabízí i jiné méně známé výrobky. Podívejte se na přehled toho nejlepšího, na čem si můžete pochutnat nebo co si můžete z dovolené na Thassosu přivézt domů jako krásnou vzpomínku či jako dárek pro své blízké...


Agro - thassoské BIO ručně vyráběné delikatesy, kosmetika a suvenýry

Pokud si chcete udělat radost kvalitní BIO kosmetikou, nádherným suvenýrem nebo toužíte ochutnat úžasné biopotraviny, pak se vydejte do malého BIO obchůdku Agro, kde najdete výrobky v BIO kvalitě - místní vína, domácí cukrovinky a cukroví, koření, oleje, medy, džemy a také olivovou a bylinnou kosmetiku, různé ručně vyráběné suvenýry, dárky atd., za příjemnou cenu.

Adresa:
Limenaria Thassos Řecko
Limenaria 64002
telefon: +302593053490


Šperky a bižuterie

Bílé zlato je jedním ze specialit Thassosu. Tyto krásné šperky pro ženy, muže i děti nabízí na Thassosu každý obchod se šperky a klenoty.  

Velkou zajímavostí je však skutečnost, že je ostrov domovem jednoho z nejlepších řeckých klenotnických podniků - Iris Gold (Iris Zlaté šperky Factory). Koupit si zde můžete za velice výhodnou cenu 100% ručně vyráběné zlaté šperky (zlato K14 a K18) dle posledních trendů a také stříbrné a pozlacené šperky, které jsou inspirovány řeckou přírodou. Hotové poklady můžete objevit ve stříbrné kolekci Mythos, která se nese v duchu starověkého Řecka. V nabídce kvalitních značkových šperků Iris Gold najdete unisex přívěsky a prsteny pro muže i ženu.

Tuto stylovou továrničku hledejte v bezprostřední blízkosti města Limenaria, v krásné vile na kopečku s úchvatným výhledem na řecké ostrovy.

TIP na letní slevu
Po celé léto můžete na Thassosu nakupovat nádherné a kvalitní šperky Iris Gold se slevou:
  • LIMENAS OUTLET -50% na starší kolekce šperků

Adresa:
Limenaria Thassos Řecko
Limenaria 64002,
telefon +(30)2593 053330

Otevírací doba:
9:30–20:00 hod.

Webové stránky a eShop:
www.irisgold.com


Galerie umění - The Blue Eyed Cat Gallery

Pokud si rádi vozíte z dovolené krásné věci, které vám připomenou radostné okamžiky a příjemné chvíle strávené mimo domov, pak rozhodně navštivte galerii The Blue Eyed Cat Gallery, kde si můžete zakoupit jedinečné a nádherné Art Trade obrazy: Akvarel a akryl krajiny ostrova Thassos a jiných řeckých ostrovů (Korfu, Kréta, Kefallonia, Paxos, Rhodos, Santorini, atd.), od britského umělce Ian Wiles, který si zamiloval řecké ostrovy a zejména ostrov Thassos, na který se před lety přestěhoval z Británie, aby zde v Panágii mohl s láskou tvořit nádhrná umělecká díla na téma Řecko - obrazy, kalendáře a plakáty, které vás vždy, když na ně pohlédnete, vrátí zpět na ostrov Thassos.

Zajímavost: umělec maloval také Českou republiku, Francii, Španělsko, Anglii a jiné země.

Adresa:
Limenas Thassos Řecko
The Blue Eyed Cat Gallery Panagia
Limenas 640 04
telefon: +30 2593 061664

Webové stránky:
www.ianwilesartworks.comSotirelis Olive Oil Museum - Olivové produkty

Zde se můžete podívat na výstavu, která vás provede výrobou řeckého olivového oleje tradiční metodou. Zdejší vodní mlýn, který byl kdysi využíván k výrobě oleje,  je jako jediný v Řecku funkční, a vy si ho můžete prohlédnout. Také zde máte možnost zakoupit Extra panenský olivový olej, který je vyjíčný svými vlastnostmi. Je to totiž jediný olej, který je doporučován v dietě pro hubnutí, a také jako lék na různé nemoci.


Adresa:
Panagia Thassos,
640 04, ŘeckoTHASSOS dovolená snů již od 4 090 Kč

Vyberte si z rozsáhlé nabídky zájezdů do překrásných letovisek ostrova Thassos. Rezervujte online za bezkonkurenční ceny a navíc s řadou dalších výhod (sleva na dítě, novomanželská či seniorská sleva apod.) ...

Podívat se do nabídky zájezdů >>


Melissa Traditional Products

V tomto obchodě můžete zakoupit Etnické zdravé potraviny typické pro Řecko: olivy, olivový olej, ořechy, víno, bylinné likéry, vinný ocet, cukrovinky, sladké a slané pečivo, čokolády, zavařeniny, kompoty, koření, med a další... Velký výběr za dobré ceny.

Adresa:
Potos Thassos Řecko
Potos 640 02
telefon: +30 2593 052035Bílý mramor

Thassos je proslavený těžbou bílého mramoru. Symbolem této stále zkvétající těžby jsou bílé mramorové sochy stojící stráž v Prinosu na tržišti s čerstvým ovocem, kabelkami a látkami. Trh je otevřen každé pondělí ráno.
Návrat na obsah