Pláže a potápění na Thassosu - recko-thassos.cz

Thassos je překrásný, romantický a klidný řecký ostrov, jehož magickou krásu musíte spatřit na vlastní oči, abyste pochopili, v čem jeho půvabné kouzlo spočívá...
Váš průvodce ostrovem
Přejít na obsah
PlážeNa ostrově Thassos je hodně krásných pláží a úchvatných zátok

Thassos má velmi dobré regionální silnice, které umožňují přístup k většině odlehlých koutů pobřeží. Ať kdekoliv zastavíte, najdete tichý koutek pro koupání, rybaření a relaxaci. Prozkoumejte a objevujte ty nejkrásnější osamělé plážičky a četné útesy, nabízející Vám soukromí a klid v romantickém prostředí.

Pokud však trávíte dovolenou s dětmi, není samozřejmě vhodné vyhledávat romantické, mnohdy hůře přístupné plážičky. Pro strávení bezproblémové dovolené je na Thassosu spousta pláží, které vám poskytnou ideální podmínky. Je opravdu jen na Vás, jaké místo Vás osloví, ale určitě se takové na Thassosu najde.

Většina pláží na Thassosu je písečných s pozvolným klesáním dna, což jsou ideální podmínky pro bezproblémovou dovolenou s dětmi. Na těchto plážích se nemusíte obávat případného úrazu o skály, nebo velmi nepříjemný kontakt chodidla s mořským ježkem. Výhodou těchto pláží je rovněž blízkost stánků a obchůdků s občerstvením či restaurací. Na těchto dokonalých plážích bývá však většimou rušno, a tak pro vyznavače klidu nezbývá, než utéct na jiná místa, kde už ovšem nelze počítat s písečným přístupem do vody, ale spíše kamenitým a rovněž i s nerovným terénem pro ležení. Na tyto divoké pláže doporučuji vzít si s sebou obuv pro vstup do vody,
kvůli ostrým skalám a ježkům.


Podívejte se na video Thassos pláže a seznamte se s těmito plážemi -
Psilli Ammos, Astris, Aliki, Paradise, Golden, Limenaria, Livady, Tripiti a Potos.

Dovolená 2022 na Thassoském pobřeží

Slevy až 50 % jsou v plném proudu. Nenechte si ujít příležitost k levnější letní dovolené :-)

Podívejte se do nabídky zájezdů >>


Potápění v Egejském moři na ostrově Thasos


Pro potápění se šnorchlem jsou vhodné podmínky zejména na jihozápadním výběžku ostrova (jižně od Skala Maries). Toto místo je nejmalebnějším z celého ostrova. Trochu problematickým je však zde přístup k pobřeží a často i přístup do vody. Nicméně po určitém hledání se vám námaha rozhodně vyplatí. Z počátku neodolatelným se zdá být pokus, dostat se k některé z pláží na skalnatém výběžku. Od tohoto úmyslu raději upusťte. Bez horolezeckého lana a pořádně prodřených nohou od vegetace nebo lodě, se sem nedostanete.


Nejzazším místem výběžku směrem k jihu, kam se dá bez problémů dostat pěšky, je malá, zhruba 7 metrová skalnatá kosa, za kterou vás čeká už jen asi 3-5m hloubka. Přístup do vody se zde dá pohodlně řešit přes neobvyklý zatopený zářez v kose, který vede do jeskyně cca 5m hluboko do skály a pak se stáčí ven do moře.


Kde se dá potápět a šnorchlovat

Kromě této jeskyňky je hned napravo ještě jedna menší. Budete-li mít štěstí, můžete zde najít slávky jedlé, které po uvaření (10 min.) chutnají znamenitě.


Kousek severněji je písečná pláž, kde lidi prakticky nechodí (mimochodem kolem ní rozhodně musíte jít, protože zde je jediná schůdná "cesta" k pobřeží. Davů turistů se na tomto místě rozhodně obávat nemusíte. Bývají zde ovšem často poměrně velké vlny.


Ještě kousek severněji od pláže, je jakási skalnatá terasa táhnoucí se až k malému zálivu krytému ostrůvkem, který je těsně pod hladinou, takže i přes vysoké vlny v okolí, je zde zcela klidná voda. Pláž zálivu je ze dvou stran skalnatá a na pravé straně se častou pasou polozdivočelé kozy. Samotná pláž působí jako občasná delta nějaké sezónní říčky a je písečná. Vstup do vody, je ale přesto tvořen drobnými oblázky. Dále už jsou jen skály. Dno je tu skalnaté a členité. Při troše obratnosti a vybavení, si zde můžete třeba pořídit chobotnici k večeři. Pokud jde o chobotnice, tak není výjimka je spatřit i na lidnatějších plážích kousek od břehu.
Co se týká Medúz, tak ty jsou na Thassosu spíše v hloubkách, takže se s nimi do styku v blízkosti břehu nikdy nedostanete. Nehezké vzpomínky mám však na medúzy z ostrova Ibiza, kde jich byla hejna jak v moři, tak na břehu, kam je lidé síťkami vyhazovali z moře. Pláže byly plné barevného slizu. Fuj. Na Ibize jsem si ani pořádně nezaplavala. Dvakrát mě stačily ty potvory požahat a není to tedy nic příjemného :-( Bohužel jsme měli smůlu, jelikož prý takovou invazi medůz Španělé nepamatují.

Návrat na obsah