Fauna a flóra na Thassosu - recko-thassos.cz

Thassos je překrásný, romantický a klidný řecký ostrov, jehož magickou krásu musíte spatřit na vlastní oči, abyste pochopili, v čem jeho půvabné kouzlo spočívá...
Váš průvodce ostrovem
Přejít na obsah
Příroda a zvířata

Thassos fauna & flóra


Flora na ostrově Thassos
Díky bujné zelené vegetaci, kde převažují
borovice, pinie, olivovníky a různé keře, si Thassos vysloužil krásný název „zelený smaragd v Egejském moři“.

Kromě lesů a hájů, jsou zde k vidění i různé bylinky a aromatické rostliny, jako např. tymián, rozmarýn, heřmánek či oregáno. Vzácností nejsou ani vinice s bílým či červeným hroznovým vínem.

Vysoko v horách můžete vidět i
nádherné stoleté stromy. Velká část ostrova byla zničena při velkých požárech v 90. letech. Nicméně v průběhu let si dřevo získalo zpět svou původní morfologii. Jen velmi malá část z poškozených dřevin je neplodná a skalnatá a to v jihovýchodní části Thassosu.

Hora Ypsarion s výškou 1206 metrů nad mořem, je nejvyšším vrcholem hornatého, avšak zelení posetého, ostrova Thassos. V samotném srdci ostrova, nedaleko okouzlující vesničky Maries a směrem k hoře Ypsarion, se nachází malé jezero. V jeho blízkosti se také nacházejí menší vodopády, stékající po skále.


Vodopády


Fauna na ostrově Thassos

Na Thassosu žijí zejména malá zvířata, želvy, ptáci a plazi. Vel masožraví savci zde k velké škodě vyhynuli, což způsobilo na ostrově nerovnováhu v populaci zvířat. Díky tomu zde v lesích žijí jen zajíci, fretky a lišky, zatímco další obyvatelé lesů, jako vlci a šakali, zmizeli. Na Thassosu potkáte spoustu divokých koz nebo ovcí, které nejsou divoké, ale volně se pasou.V ulicích vesnic a někdy také v restauracích, narazíte na kočky, které jsou velice
přátelské a hravé.Rozmanitost ptáků je poměrně bohat
á, nad hlavami vám budou poletovat rackové, vlaštovky a různí draví ptáci. V lese a v oblastech s vodou (potoky, jezero a říčky), najdete obojživelné plazy, želvy, žáby, ještěrky a také hady.Thassos je známý pro své rybí
druhy. Centrum rybolovu se nachází v jižní části ostrova. Při cestách do vnitrozemí se můžete setkat i se včelími úly. Thassoský med je výtečný.


Přírodní zajímavosti z Thassosu
Půvabný o
strov Thassos je bohatý na flóru i faunu. Záliv Panagia, ležící uprostřed vysokého pohoří, se pyšní nejen nádhernou pláží s dech beroucím panoramatickým výhledem, ale i tím, že se stal součástí skupiny Natura.


Panagia

Velkou zajímavostí je i těžba bílého mramoru, který se zde naThassosu již po staletí těží a vyváží do celého světa. Thassos patří mezi pět nejvýznamnějších oblastí ve Středozemním moři, kde jsou chráněni mořští savci. Více o přírodních zajímavostech a památkách se dočtete zde.

Dovolená na ostrůvku Thassos

Slevy až 50 % jsou v plném proudu. Nenechte si ujít příležitost k levnější dovolené :-)

Podívejte se do nabídky zájezdů >>

Návrat na obsah