Kazaviti - recko-thassos.cz

Thassos je překrásný, romantický a klidný řecký ostrov, jehož magickou krásu musíte spatřit na vlastní oči, abyste pochopili, v čem jeho půvabné kouzlo spočívá...
Váš průvodce ostrovem
Přejít na obsah
Města


Kazaviti

je údajně nejkrásnější vesnice ostrova, která se nachází v centrální části západního Thassosu, v překrásném místě mezi horskými hřebeny, v částečně zalesněném údolí se smrky a borovicemi. Vesnice je rozdělena do dvou částí, Malé Kazaviti (Mikro) a Velké Kazaviti (Megalo).


Kazaviti si zachovalo svůj historický ráz díky tomu, že bylo po velmi dlouhou dobu po většinu roku opuštěné a neobydlené. Jen v průběhu léta bývala obec obydlená.


Na konci 20. století zakoupili noví majitelé zdejší
krásné kamenné domy, kterým zachovali jejich původní historické vlastnosti. Řekové tvrdí, že pokud se chcete přenést do minulosti, určitě se jeďte podívat do Kazaviti. Dodnes se tu zachovala typická starořecká architektura, viz video.


Kazaviti Thassos video

K dispozici je v Kazaviti tradiční prázdninový dvůr, kde se můžete ubytovat, a 3 taverny, z nichž jsou 2 přímo v centru obce na náměstí a jedna je na kraji obce. Všechny nabízejí zdejší typické pokrmy.


V okolí se nachází například
vesnice Prinos 4 Km, Limenas 20 km, Rachoni cca 10 km a Kallirachi cca 8 Km.


Thassos letecké zájezdy

Slevy až 50 % jsou v plném proudu. Nenechte si ujít příležitost k levnější dovolené :-)

Podívejte se do nabídky zájezdů >>

Návrat na obsah