Na co dát v Řecku pozor - recko-thassos.cz

Thassos je překrásný, romantický a klidný řecký ostrov, jehož magickou krásu musíte spatřit na vlastní oči, abyste pochopili, v čem jeho půvabné kouzlo spočívá...
Váš průvodce ostrovem
Přejít na obsah
Dobré rady a tipyPOZOR NA CESTÁCH PO THASSOSU - NA CO SI DÁT POZOR V ŘECKU!


Dobré rady jsou k nezaplacení a věřím, že Vám budou k užitku. Takže, dejte si pozor ...

Na cestách pozor na dvě věci - na kozy a na taxikáře. Těžko říct, kdo z nich má více rozumu, spíše to tipuji na ty kozy, v každém případě jsou stejně nebezpečný.

Pozor tedy na kozy nebo ovce - můžete je potkat kdekoli, i tam kde byste je nejméně očekávali. Volně se pohybují po ostrově. Majitelé je vypustí a dále se o ně nestarají. Jezděte proto opatrně.

Samozřejmostí je, že se vyhýbejte taxikářům a autobusákům. Raději přibrzděte a přibližte se ke krajnici a nechte je projet, jinak by vás snad převálcovali. Silnice jsou zde hodně úzké a zdejší řidiči, hlavně ti výše jmenovaní jezdí jako, lidově řečeno " prasata". Takže pozor!Pošta

Popravdě Vám asi nikdo nedoporučí, a dokonce ani já, házet pohlednice a ani nic jiného do žluté poštovní schránky. Pokud tak však učiníte, můžete prý očekávat letní pozdrav z dovolené jako vánoční dárek (tedy pokud vůbec). Listonoši prý schránky vybírají až po sezóně, případně nějakou blbou náhodou, když schránka opravdu více pošty nezvládne. Proto raději dejte poštu Vašemu delegátovi, přímo na poštu nebo v některých případech na recepci.

Tak tedy ještě jednou: Pohlednice nikdy nedávejte do poštovní schránky!NE = ANO

Pozor na řečtinu a hlavně na jejich "ne". Jejich "ne" znamená naše "ano", jak jste se již jistě dočetli v základních řeckých frázích.

Možná budete slyšet i Vy historku o tom, jak nějací čeští turisté chtěli jet autobusem odněkud, těžko už říct odkud, do Potosu. Když zastavil autobus, který jinak nejezdí moc často, tak se ho zeptali: "Potos?". Šofér, protože autobus do Potosu jel, jim odpověděl: "Ne, ne, ne", tedy jako kdyby česky řekl "ano, ano, ano". No a čeští turisté, když slyšeli "ne", tak do autobusu nenastoupili a čekali několik hodin na další :-)))

Ať už jste tu historku slyšeli nebo neslyšeli, budete nebo nebudete slyšet, v každém případě si dejte pozor a nezapomeňte, že když od Řeků budete slyšet "ne", tak myslí "ano". Ostatně i v Bulharku platí ANO = NE.


Toaletní papír

Pozor. Toaletní papír nikdy neházejte do záchodu! Když jsme byli v Řecku poprvé, tak jsme z toho byli trošku v šoku, ale je třeba jejich pravidla dodržovat, jelikož to má svůj důvod. Potrubí na řeckých ostrovech je velmi úzké a papír by je mohl ucpat. Proto na záchodech bývají koše a použitý toaletní papír patří právě do nich. Dobrá zpráva je, že v nových ubytovacích zařízeních toto již praktikovat nemusíte :-)

Dovolená na ostrůvku Thassos v ŘECKU

Až 50% slevy na řeckou dovolenou jsou v plném proudu. Nenechte si ujít příležitost k levnější dovolené snů :-)

Podívejte se do nabídky zájezdů >>

.


Pokračujte dál:

Co si vzít s sebou do Řecka
Co určitě přibalit do kufru na dovolenou a čím případně doplnit cestovní lékárničku ...

Co si ještě určitě vzít s sebou do Řecka - pokračování
Nezapomeňte si ještě přibalit do kufru na dovolenou tyto důležité věci...

.


Kam dál na na webu?


* Podívejte se třeba do související rubriky doporučuji, kde naleznete odkazy na mé oblíbené internetové obchody, v kterých můžete případně také nakoupit vše potřebné pro strávení pohodové dovolené bez starostí.

* Nebo se podívejte do fotogalerie, kde vám nabízím spoustu fotografiií z Thassosu, a které třeba rozhodnou, že vaše letošní dovolená bude právě zde na tomto kouzelném ostrově.

Návrat na obsah