Památky - tipy na výlet - recko-thassos.cz

Thassos je překrásný, romantický a klidný řecký ostrov, jehož magickou krásu musíte spatřit na vlastní oči, abyste pochopili, v čem jeho půvabné kouzlo spočívá...
Váš průvodce ostrovem
Přejít na obsah
Nejzajímavější památky a místa, co stojí za to vidětPamátky na ostrově Thassos - tipy na výletyHistorie ostrova, o které jsou dochovány informace, začala někdy v období 2000 let př.n.l., což znamená, že zdejší památky jsou historicky cenné a zajímavé. Thassos se řadí mezi sto vybraných lokalit Středomoří, které jsou z archeologického hlediska velmi hodnotné.

Zajímavé je samotné hlavní město. Limenas byl postaven na místě starého města nad třemi přístavy. Najdete zde mnoho archeologických památek, z nichž můžeme jmenovat starověké tržiště Agora, pevnost Akropole, pozůstatky Apollónovy svatyně, archeologické muzeum nebo amfiteátr. Krásná je i místní architektura a  svatá místa nacházející se mezi moderní zástavbou. Působivou částí města je staré přístaviště s rybářskými loděmi a spoustou taveren podél pobřeží.
Na jihu ostrova si prohlédněte zámeček Palatami v městě Limenaria. Při toulkách ostrovem se zastavte v ženském klášteře Archangelos, stojící vysoko na skále. Poskytne Vám úžasný výhled na okolí a samotný klášter zanechá obrovský dojem. Na východním pobřeží u krásné pláže v Aliki se nachází vykopávky, na posvátné skále stojí dvě raně křesťanské baziliky, vystavěné z mramoru. Doporučit lze návštěvu vnitrozemského Theologosu, bývalé metropole ostrova, který je dnes víceméně skanzenem místní architektury.Určitě tedy nevynechejte hlavní město Limenas s krásným přístavem a pozůstatky antických staveb. Také každá vesnice se pyšní kostelem, občas nějakou památkou, přesto na tomto ostrově budete unešení spíš nádhernými olivovými háji a přírodou.


THASSOS dovolená snů již od 4 090 Kč

Vyberte si z rozsáhlé nabídky zájezdů do překrásných letovisek ostrova Thassos. Rezervujte online za bezkonkurenční ceny a navíc s řadou dalších výhod (sleva na dítě, novomanželská či seniorská sleva apod.) ...

Podívat se do nabídky zájezdů >>

Návrat na obsah