Podnebí na Thassosu - recko-thassos.cz

Thassos je překrásný, romantický a klidný řecký ostrov, jehož magickou krásu musíte spatřit na vlastní oči, abyste pochopili, v čem jeho půvabné kouzlo spočívá...
Váš průvodce ostrovem
Přejít na obsah
Počasí a podnebí na ThassosuThassos podnebí, historie a průměry počasí na ThassosuPočasí na Thassosu je v létě velmi příjemné, teplota je zde pro nás středoevrapany příjemná, čili žádné tropické teploty jako někde v Africe. Na druhé straně toto může být zrádné, protože i když ne vždy je horko (teplo je však stále), slunce vždy svítí silně a proto se nezapomeňte pořádně natřít před každým odchodem z hotelového pokoje. Jinak riskujete alergii na slunce a věřte, že to není nic příjemného. S alergií na slunce mám vlastní zkušennosti, takže vím co píši. Určitě si tedy nezapomeňte koupit a vzít s sebou na dovolenou kvalitní opalovací prostředky se silným faktorem. Pokud byste na krém zapomněli, tak si ho můžete samozřejmě zakoupit i přímo na ostrově za přibližně stejné ceny jako u nás.


Thassos a jaro

Oteplovat se na Thassosu začíná zhruba v květnu, kdy jsou teploty okolo 20 stupňů, v červnu pak bývá příjemných 24. V tomto jarním období je taképotřeba s trochou přeháněk – podle statistik je v květnu 6 a v červnu 3 dny s deštěm.
Thassos je krásně zelený ostrov se spoustou stromů, keřů, travin a jiné vegetace a ještě na v červnu je vše krásně zelené a svěží. Dokvétají poslední květiny a pobyt na pláži lze krásně zpestřit procházkou po nádherném okolí, aniž by se Vás slunce snažilo spálit a zahánělo Vás do stínu.


Počasí v létě

Zhruba od konce června začíná na Thassosu ta pravá letní sezona a maximální průměrné teploty se pohybují okolo 28 – 28 stupňů. Občas sice malinko sprchne, ale srážky 10 mm za měsíc jsou spíše symbolické a jen osvěží vzduch a spláchnou prach ze zeleně.
V září je počasí chladnější, teplota klesne na cca 25 a v říjnu je už zima. Průměrné teploty se pohybují mezi 12 a 20 stupni.
Stejně tak už začíná více pršet – přeháňky opět nejsou nijak velké, ale v průměru se jedná o 4 deštivé dny v měsíci.


Thassosu na podzim a v zimě


Zima je na Thassosu cca od prosince do března a je studená a vlhká. I když téměř nemrzne, tak počasí je velmi "vlezlé" Teploty okolo 5 stupňů a déšť nejsou nijak příjemné.

Dovolená na ostrově Thassos

Slevy až 50 % jsou v plném proudu. Nenechte si ujít příležitost k levnější dovolené :-)

Podívejte se do nabídky zájezdů >>

Thassos - rozdělní oblastí dle počasí

Thassos je malý a rozdíly v počasí nejsou nijak dramatické. Počasí bývá stejné jak na severu, tak na jihu, východě či západě.

Hlavní střediska jsou Astris, Chrissi Ammoudia, Kinira, Limenaria, Makryammos, Pachis, Panagia, Pefkari, Potos, Prinos, Skala Potamias, Skala Prinos, Skala Rachoni, Skala Sotiros, Thassos - Limenas a Trypiti.

Pokud tedy budete vybírat, kam na Thassos jet, počasí v tom nehraje žádnou roli. Stejně (hezky) bude kdekoliv.


Thassos - 7-denní i aktuální předpověď počasí

Návrat na obsah