Pláže jižní Thassos - recko-thassos.cz

Thassos je překrásný, romantický a klidný řecký ostrov, jehož magickou krásu musíte spatřit na vlastní oči, abyste pochopili, v čem jeho půvabné kouzlo spočívá...
Váš průvodce ostrovem
Přejít na obsah
PlážePláže Thassos - Jižní Thassoské pobřeží

Na jihu ostrova klesá pohoří mírněji k moři a vytváří četné hluboké písčité zátoky s křišťálově čistou vodou. Nacházejí se zde letoviska, která jsou hojně navštěvována turisty z celého světa. Nejznámější z nich jsou Pefkari, Limenaria a Potos. Jižní část je určená i milovníkům potápění a šnorchlování, zejména oblast mezi Skala Maries a Limenarií. Je tvořena nádhernými pobřežními skálami, mezi nimiž leží několik malebných pláží. Přístup k nim je problematičtější, místy pouze z vody, ale zato je zde klid a mnoho k vidění.


Pefkari (Pláž oceněná modrou vlajkou)
1 km od Potos Thassos. Velkolepá pláž, nabízející dobře organizovaný plážový servis, odpočinek ve stínu borovic. Velmi známá pláž. Podél čisté písečné pláže jsou bary a hostince. Vše je na dosah ruky pro vaše pohodlí! Nenechte si ujít nápoj ouzo, chutné pokrmy a čerstvé ryby! Na okraji jsou skály, po kterých je nádherná procházka. Při pohledu dolů se Vám naskytne pohled do neuvěřitelných hloubek, s křišťálově průzračnou vodou, že vidíte až na dno. Příroda zde vytvořila i pár jeskyní ve vodě - místo vhodné pro potápěče. Pláž je oceněná modrou vlajkou.Aliki (Alyki)
Takřka mýtické místo, je tato malá vesnička Aliki, kde jsou archeologická naleziště. Krásná romantická zátoka se zatopeným lomem na mramor ze 7. století př. n. l, nabízí vskutku jedinečnou atmosféru. Místo pěkné pro každého, tedy i pro rodiny s dětmi, má 2 různé pláže (jednu klidnou a druhou rušnější), které jsou oddělené útesem a obklopené olivovníky a piniovými stromy.


Jde o nejoblíbenější a nejkrásnější zákoutí z celého ostrova Thassos.
Astris & Psili Ammos
Tyto dvě pláže s lehátky a slunečníky na jedné polovině a na druhé bez, se nachází v jihozápadní části otrova, obklopeny olivovými háji a horami plnými subtropické zeleně. Klidné a příjemné turistické letovisko Astris se stejnojmennou pláží, je osada, která původně vznikla z malých domků obyvatel vesničky Theologos, kteří se zde scházeli, aby sklidili úrodu oliv a tato poklidná atmosféra letovisku zůstala dodnes.


K letovisku patří i menší malebná písčitá zátoka s průzračným mořem a jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově - pláž Psili Ammos (900 m) se sypkým až exotickým pískem a křišťálově průzračnou vodou, viz video níže, na kterém uvidíte pohled na pláž z ptačí perspektivy.
Pláž Psili Ammos je vyhlášená pro své léčivé účinky a je vhodná pro děti.

   Potos (Alexandřina pláž )První pláž od centra Potos Thassos. Krásná, ale né moc čistá, 2 km dlouhá pláž. Tato pláž láká mnoho lidí. Naleznete zde organizovaný plážový servis, vodní sporty, je ideální jak pro koupání, tak i pro chůzi.
TrypitiTrypiti je překrásné místo, vzdálené pouhé 3 km od letoviska Limenaria. V dnešním uspěchaném světě je to něco, jako ráj na zemi. Toto místo je pro svou fantastickou písečnou pláž vyhledáváno opravdovými milovníky koupání. Romantickou atmosféru místa dokresluje malá jeskyně, kterou musí každý letní host alespoň jednou proplout - prý pro štěstí. Kromě jednoho malého supermarketu zde najdete 2 vyhlášené taverny s výbornou kuchyní. Pro větší nákupy je nutné navštívit blízkou Limenarii, s kterou je pravidelné spojení místní autobusovou dopravou.Livadi Beach
Vedle starobilé loděnice a pod vrcholem, na kterém vznešeně stojí klášter Archangelou Michaels, se rozprostírá krásná, klidná a malá plážička Livadi, která je obklopená skálou s nádherně zeleným porostem, ale se studenými proudy. Livadi pláž je velmi oblíbená mezi táborníky - je zde dostatek místa pro kempování.


Pohled na noční oblohu je tady nejkrásnější a zanechá ve vás celoživotní vzpomínku v pravém slova smyslu.


Kalamaki


Malá pláž v Astris, s kameny a oblázky bílého mramoru. Osamělá, klidná pláž, která je ideální pro rybolov a šnorchlování.Thymonia a Salonikios


Koupání v horách, kde se nad Vámi hrdě vztyčují skály. Divoká krajina, která zapůsobí a zůstane na vždy v paměti. Pláž je malinko vzdálená od civilizace.Rosogkremos

Je 2 km od Potos Thassos, s bílým pískem a průzračnou vodou. Naleznete zde pod stromy potřebný stín a větší klid. Tato pláž je pro většinu lidí relativně neznámá.


¨ St John (Babouris)

Odlehlá pláž - starověký přístav. Křišťálově čistá voda, krásné okolí, ale kamenitý vstup do vody. Boty do vody s sebou!


Dovolená u Egejského moře na ostrově Thassos


Slevy až 50 % jsou v plném proudu. Nenechte si ujít příležitost k levnější dovolené :-)

   Podívejte se na nabídku >>

Návrat na obsah