Přírodní zajímavosti na Thassosu - recko-thassos.cz

Thassos je překrásný, romantický a klidný řecký ostrov, jehož magickou krásu musíte spatřit na vlastní oči, abyste pochopili, v čem jeho půvabné kouzlo spočívá...
Váš průvodce ostrovem
Přejít na obsah
Nejzajímavější památky a místa, co stojí za to vidět


Přírodní památky a zajímavosti na Thassosu

Giola neboli Diovo oko

je přírodní jezírko naplněné mořskou vodou, která se sem při větším příboji přelévá z nedalekého pobřeží. Je vyhledáváno nejen pro svou neopakovatelnou krásu, ale také je oblíbeno rybáři a velmi příjemné je zde koupání. Při vstupu do vody je třeba dát pozor na ostřejší skály.

Jezírko se ukrývá ve skalách za vesničkou Astris. Prašná a kamenitá cesta k němu není dobře značená, a je také hůře sjízdná. Avšak při opatrné jízdě se dá projet i běžným osobním autem.

Horské jezero


Toto jezero najděte několik kilometrů od vesnice Maries. bylo vytvořeno především pro potřeby zemědělců a nyní je jednou z mnoha krásných památek ostrova.

Dračí jeskyně (Dracotrypa)

Jeskyně s tajemným jménem se nachází v malebném podhůří nedaleko jedné z nejvýznamnějších vesnic ostrova ThassosPanagia, směrem na severovýchod ostrova, dále od pobřeží. Uvnitř jeskyně rostou tisícileté krápníky, z nichž jeden dal vzniknout i celému jménu jeskyně, neboť byl svým tvarem podobný draku.Hora Ipsarion / Ypsarion

Ypsarion je nejvyšším vrcholem Thassosu má 1206 m nad mořem. Vnitrozemí Thassosu je velmi členité a má stále ještě polodivoký a turisty příliš nezasažený ráz. Stráně jsou porostlé kvetoucími a voňavými květinami, místy porostlé borovicovými háji. Cesty jsou lemovány úly. Pěšky se na ní dostanete nejlépe ze střediska Skala Potamias. Cesta autem je poměrně náročná a je lepší si půjčit 4x4. Až k vesnici Maries vede asfaltová silnice, dále pokračuje štěrková cesta, která ve srovnání s jinými cestami ve vnitrozemí ostrova, není tak strašná a zdaleka ne nejhorší, ale běžným autem je nesjízdná.


Cestou na Ipsarion se můžete zastavit u půvabného jezera a pokusit se najít vodopády, které jsou velice dobře skryté. Nám se je však najít podařilo :-)

THASSOS dovolená snů již od 4 090 Kč

Vyberte si z rozsáhlé nabídky zájezdů do překrásných letovisek ostrova Thassos. Rezervujte online za bezkonkurenční ceny a navíc s řadou dalších výhod (sleva na dítě, novomanželská či seniorská sleva apod.) ...

Podívat se do nabídky zájezdů >>

Návrat na obsah