Vlastní doprava na Thassos autem - plán cesty - recko-thassos.cz

Thassos je překrásný, romantický a klidný řecký ostrov, jehož magickou krásu musíte spatřit na vlastní oči, abyste pochopili, v čem jeho půvabné kouzlo spočívá...
Váš průvodce ostrovem
Přejít na obsah
DopravaVlastní doprava autem do Řecka na ostrov Thassos - skvělá dovolená třeba i se psem
Cestovat vlastním autem sebou nese řadu výhod. V klidu a bez stresu si zabalíte kufry, vezmete s sebou domácího miláčka (psa, kočku, fretku - úžasné ubytování v Řecku se zvířátkem najdete zde), prožijete super cestu a poznáte krajiny, přírodu, lidi ... A samozřejmě auto máte k dispozici po celou dobu dovolené, takže se stáváte zcela nezávislými.

Tato forma dopravy je z roku na rok žádanější a oblíbenější. Cesta na Thassos se dá přirovnat náročností k jihu Chorvatska. Není tudíž nic jednoduššího, pohodlnějšího a bezpečnějšího, než-li si online zarezervovat levné či luxusní ubytování na Thassosu v hotelu, rekreačním apartmánu, v luxusní vile, rodinném penzionu nebo studiu, a to prostřednictvím vyhledávače ubytování nebo u největších a nejvyhledávanějších cestovních agentur:


iSTEP CE s.r.o. | web: TravelPortal.cz
vyhledávač a porovnávač
zájezdů a ubytování jen od významných, pojištěných cestovních kanceláří. Obrovskou výhodou nákupu dovolené na tomto portálu je informace o cestovce v detailu zájezdu. Díky tomu již před rezervací/nákupem dovolené vidíte, která cestovka zájezd, pobyt či ubytování nabízí a tím pádem víte s kým jedete na dovolenou.

Student Agency, s.r.o. | web: Dovolena.cz
odborník na cestovní ruch nabízí zájezdy a ubytování od
350 pojištěných českých a německých cestovních kanceláří. Se STUDENT AGENCY můžete cestovat jejich žlutými autobusy na letiště ve Vídni, Mnichově, Drážďanech, Norimberku a Frankfurtu ZDARMA. U Student Agency si můžete rovněž pořídit svou dovolenou na splátky s možností volby nulového navýšení!

Invia.cz a.s. |  web: Invia.cz
patří mezi největší cestovní agentury a její online nabídka je obrovská. Nabízí zájezdy a ubytování od více jak 300 pojištěných českých
cestovních kanceláří. Invia se může také pochlubit řadou prestižních ocenění a diplomů, které získávala za dobu svého působení v cestovním ruchu. Rovněž nabízí dovolenou na splátky.

Všechny výše jmenované cestovní agentury nabízejí stovky organizovaných zájezdů letecky, autobusem a také rekreační ubytování a pobyty s vlastní dopravou. Dále na portálech najdete říční a mořské plavby, charterové (levné) letenky a také ubytování od pojištěných hoteliérů či soukromých osob za výhodné ceny.

Vybrat si zde dovolenou je velice jednoduché, rychlé a po nákupu můžete zvesela vyrazit za odpočinkem, romantikou, poznáváním krás, ozdravným pobytem a dobrodružstvím :-) Dovolená s cestovní kanceláří vám zaručí jistotu, bezstarostnost, pohodlí a klidnou dovolenou s průvodcem, který se o vás postará. To vše se však odrazí v ceně za zájezd, která je o něco vyšší, než kdybyste cestovali na vlastní pěst a vše si zařizovali sami, viz níže v článku.Levná a přesto luxusní dovolená pro nezávislé cestovatele v pár krocích ...


Chcete-li cestovat nezávisle nebo-li na vlastní pěst (tedy bez cestovní kanceláře) a budete shánět na internetu ubytování na Thassosu, případně v jiné destinaci, tak Vám vřele doporučuji tento vyhledávač a porovnávač hotelů, apartmánů, penzionů, prázdninových domů, kempů atd.


Díky levným cenám, rozsáhlé nabídce, akčním slevám a perfektnímu servisu, právem patří mezi nejlepší hotelové vyhledávače s on-line rezervací ubytování ve všech koutech světa.


Zde si můžete pohodlně a bez obav vyhledat hotel, porovnat ceny a zdarma rezervovat ubytování dle vašeho gusta a finančních možností, tedy od nejlevnějšího ubytování až po naprostý luxus.


Zkrátka si pohodlně a jednoduše na jednom místě vyhledáte ubytování na Thassosu dle zadaných kritérií - do vyhledávače hotelů zadejte datum příjezdu a odjezdu, případně použijte rozšířené vyhledávání a vyfiltrujte si hotely podle svých požadavků, např.:


  • Typ hotelu,
  • Bazén,
  • Wi-fi,
  • Wellness,
  • Hotelová doprava na letiště,
  • Vhodné pro děti,
  • Domácí zvířata povolena,
  • Potápění apod.


Následně se Vám zobrazí seznam všech hotelů na Thassosu s volnými pokoji, které odpovídají Vašim představám. Z této nabídky si můžete vybrat a zdarma rezervovat své přechodné útulné bydleníčko, v kterém budete trávit svou vysněnou dovolenou.


Pokud si budete chtít ještě více zpříjemnit vyhledávání ideálního hotelu, můžete si nechat výsledky zobrazit jako seznam nebo jako mapu, na které přesně uvidíte polohu hotelu - super věc a velice užitečný pomocník.

Je to až neuvěřitelné, jaký luxus se dá tímto způsobem pořídit za cenu, o které se vám může u cestovky jen zdát.


Velkým pomocníkem při výběru ubytování jsou i recenze nebo-li hodnocení hostů u každého hotelu, apartmánu apod.


"REZERVUJETE ONLINE
A PLAŤTE AŽ NA MÍSTĚ"


Jak probíhá rezervace a platba vybraného ubytování prostřednictvím porovnávače hotelů?


Vše je velice jednoduché a bezpečné. Při rezervaci hotelu či apartmánu prostřednictvím vyhledávače hotelů neprovádíte v 99% žádnou online platbu, jelikož většina hotelů  platbu ani zálohu
předem nevyžaduje. Pouze zadáte do objednávkového formuláře na stránce vybraného hotelu datum příjezdu, Vaše základní data a údaje o Vaší platební kartě, protože většina hotelů  platnou kreditní kartu vyžaduje jako záruku rezervace. Mezi nabídkami ubytování, se ale najdou i  hotely, které přijmou Vaši rezervaci bez údajů o kreditní kartě. Zatím je však takových hotelů málo, ale jejich počet roste. Rezervaci můžete provést také s použitím karty někoho jiného, pokud Vám k tomu dal souhlas. V tomto případě při rezervaci napište do zvláštních přání (poznámek) jméno držitele karty a uveďte, že Vám dal souhlas k použití této karty. Rezervaci můžete kdykoliv změnit nebo zrušit zdarma, přesto si však nezapomeňte přečíst podmínky hotelu pro zrušení rezervace dříve, než rezervaci začnete měnit. Platbu za Váš pobyt zaúčtuje hotel zpravidla při Vašem odjezdu nebo během Vašeho pobytu, pokud není uvedeno jinak v "Hotelových podmínkách", v popisu pokoje nebo v potvrzení rezervace.

Tento přehledný, rychlý a výhodný systém on-line rezervace ubytování z pohodlí domova, je u cestovatelů rok od roku oblíbenější a není divu:-)) Neváhejte ho vyzkoušet i Vy...

Hledat hotel

Pro vás, kteří se rozhodnete cestovat na ostrov Thassos autem, jsem připravila trasy, kterými se nejčastěji na ostrov jezdí.

Trasa jízdy autem do cíle: Liménas Thásou 3D2D

Na plánované trase se platí mýtné.
Součástí plánované trasy je přeprava trajektem - další informace »
Plánovaná trasa prochází několika zeměmi.


TRASA "Nejznámější" ČR - Thassos
Praha - Brno - Bratislava - Budapest (Hungary) - Beograd / Niš (Yugoslavia) - Sofie (Bulharsko) - Kavala (Řecko)
cca 18 až 19 hodin + trajekt do[link:2] Prinos[/link:2] cca 60 min


TRASA "Nejznámější" ČR - Thassos
Praha - Brno - Bratislava - Budapest (Hungary) - Beograd / Niš (Yugoslavia) - Sofie (Bulharsko) - Kavala (Řecko)
cca 18 až 19 hodin + trajekt do[link:2] Prinos[/link:2] cca 60 min

TRASA "Nejrychlejší" ČR Thassos (viz mapa výše)
Praha - Brno - Bratislava - Budapest (Hungary) - Beograd / Niš (Yugoslavia) - Skop (Macedonia) - Kavala (Řecko)
cca 17 - 19 hodin + trajekt do [link:1]Prinos[/link:1] cca 60 min.

TRASA "Nejkrásnější" ČR - Thassos
Praha - Vídeň (Rakousko) - Benátky (Itálie) Igouenitsa / Meterora / Thessaloniki / Kavala (Řecko)
Praha - Benátky cca 8 hodin
Loď Benátky - Igouenitsa cca 28 hodin
Igouenitsa - Kavala / Thassos cca 8 hodin

Poplatky na dálnicích aktuálně pro rok 2020

Cena dálniční známky:  

Slovensko

elektronická dálniční známka - 10 denní 10 € / měsíční 14 €

(zakoupíte např. na hraničních přechodech nebo online zde: https://eznamka.sk/selfcare/purchase).


Maďarsko
dálniční známka - Týdenní
3 500 HUF / Měsíční
4 780 HUF

Dálniční poplatek - mýtné:

Poplatky Srbsko
cena mýtného dle délky projetého úseku - přibližně 4,- € /100 Km. Platí se v mýtných branách.

Poplatky v Makedonii
Přibližně 0.5,- € až 1.5,- € se platí na všech třech mýtnicích.

Poplatky Řecko
Thessaloniki
(Soluň) - Kavala za 2,40 €. Platí se v mýtných branách.


Ceny jsou pouze orientační a mohou se čas od času změnit. Na stránkách www.theaa.com si můžete prostřednictvím vyhledávače pro Evropské Mýtné vyhledat evropské placené silnice a aktuální výši poplatků včetně ceny dálničních známek.

Jízdní řády a trasy lodní přepravy (trajektu)
Kavala - Thassos a cenu lodních lístků
najdete zde >>


A to je vše. Přeji vám všem, kteří se rozhodnete pro dovolenou na Thassosu, šťastnou cestu a příjemnou, ničím nerušenou dovolenou :-)

.


Mohlo by Vás také zajímat - další články na tomto webu k tématu:

Cesta na Thassos s cestovkou či na vlastní pěst
Jak a čím se dostat na ostrov, druhy dopravy a doba trvání letu či jízdy ( auto, BUS ). Tipy pro nezávislé cestovatele - vlastní doprava na ostrov Thassos letecky ( levné lety Praha - Kavala ) nebo autobusem ...

Na co si dát pozor >>>
Jaké případné nebezpečí na vás na Thassosu číhá? A na co si dát v celém Řecku pozor?

<<< Co si vzít s sebou na dovolenou do Řecka
Co určitě přibalit do kufru na dovolenou a čím případně doplnit cestovní lékárničku ...

Návrat na obsah