Základní informace o Thassosu - recko-thassos.cz

Thassos je překrásný, romantický a klidný řecký ostrov, jehož magickou krásu musíte spatřit na vlastní oči, abyste pochopili, v čem jeho půvabné kouzlo spočívá...
Váš průvodce ostrovem
Přejít na obsah
O Thassosu


Základní informace o Thassosu


Thassos je sice malý ostrov, ale s velkou historií. Je to Řecký ostrov, tudíž obyvateli jsou Řekové. No a Řecko je součástí evropské měnové unie, takže úřední měnou je euro (€).

Na Thassos se dostanete trajektem a to i v případě, že na něj přicestujete autobusem, autem nebo letadlem - Thassos totiž nemá své letiště a tak se létá do Kavaly.


Jak je z fotografiie níže patrno, po celou dobu plavby Vás budou doprovázet rackové, žebrající o kus rohlíku či buchty.

Je to skutečně úžasný zážitek. Párkrát jsme také na hladině zahlédli obrovskou želvu, medůzu a hejna rybyček, které nakonec skončily v útrobách nenasytných racků :-(


Thassos je vhodné navštívit zejména v létě, kdy je na ostrově teplo a srážky jsou nepříliš časté.

Nádherné pláže, některé klidné, jiné mírně komerční, vám pomohou užít si vaši dovolenou. Najít si je můžete na mapě.

Ostrov Thassos je nejsevernější ostrov Řecka a je velmi málo komerční. Je vzdálen 8 km od pevniny, což je přibližně půlhodinu cesty trajektem od Kavaly. Z Kavaly a Keramoti má tedy trajektové spojení, které jezdí několikrát denně. Trajektové přístavy jsou v městech Limenas zvaný také (Thassos) a Prinos.

Hlavní město ostrova je již zmíněný Limenas. Je to největší město na ostrově, druhé největší je Limenaria.

Obvod ostrova je cca 100 km, rozlohu má 394 km2. Nejvyšší horou ostrova je hora Ipsarion (1206 metrů nad mořem). Kolem celého ostrova vede jediná cesta, tak že když se budete po ostrově dopravovat sami, neměli byste zabloudit.

Thassos leží na předělu mírného a subtropického pásu, díky čemuž je zde obojí flóra, a proto je Thassos tak krásně zelený. Vzhledem k neúrodné, kamenité půdě zde rostou z užitkových stromů v podstatě jen olivovníky, trocha vína a mezi nimi se lenivě pasou ovce a kozy. Kromě oliv nakládaných do soli a výrobků z kozího a ovčího sýra, stojí za pozornost také místní včelí med s mnoha různými příchutěmi, který můžete zakoupit na každém rohu. Pojede-li na výlet do vnitrozemí, tak med můžete zakoupit od domorodců, kteří ho nabízejí u cesty.

Časové pásmo: SEČ + 1 hod., tedy je tu o hodinu více než u nás.

Délka letu z Prahy: 2 hod 15 min,


Užitečná telefonní čísla v Thassos:

Turistická policie na Thassosu: +30 25930 23111
Policie na Thassosu: +30 25930 22122
Nemocnice Thassos: +30 25930 71100
Přístavní orgány Thassos: +30 25930 22355

THASSOS dovolená snů již od 4 090 Kč

Vyberte si z rozsáhlé nabídky zájezdů do překrásných letovisek ostrova Thassos. Rezervujte online za bezkonkurenční ceny a navíc s řadou dalších výhod (sleva na dítě, novomanželská či seniorská sleva apod.) ...

Podívat se do nabídky zájezdů >>

Návrat na obsah