Jak nakoupit zájezd on-line - recko-thassos.cz

Thassos je překrásný, romantický a klidný řecký ostrov, jehož magickou krásu musíte spatřit na vlastní oči, abyste pochopili, v čem jeho půvabné kouzlo spočívá...
Váš průvodce ostrovem
Přejít na obsah
Články, rady a informace na téma cestování, dovolená a zdraví

Jak vybírat zájezdy přes internet neboli on-line

Přes intenet dnes nabízí zájezdy velké množství subjektů, výhody objednání zájezdu není nutné připomínat. Jde především o rychlost a pohodlí při nákupu. Prodej zájezdů přes internet každoročně roste, každý desáty zájezd je prodán přes internet a podíl internetového prodeje roste ročně o desítky procent.

Internetovému trhu dominují specializované servery - centra zájezdů, nabízející zájezdy mnoha cestovních kanceláří na jednom místě. Pokud se rozhodnete vybrat zájezd na internetu, je dobré zvolit právě jejich služby, protože mají s prodejem přes internet nejvíce zkušeností. Stále více se na internetu také prosazují klasické kamenné cestovní kanceláře. U těch můžete více spoléhat na mnoho let známou a ověřenou značku nebo zkušenost z dřívějška.

Internet je vhodným nástrojem také při výběru last minute zájezdů. Většinou se poslední slevněná místa prodávají velmi rychle a široká nabídka více cestovních kanceláří je na internetových serverech výhodou. U většiny serverů však počítejte s tím, že některé last minute zájezdy, které se objevují na stránkách daného serveru nemusí být již v danou chvíli volné. Proto je dobré vybrat více vhodných zájezdů a odeslat na jednom serveru více nezávazných objednávek (pokud to umožnuje), zejména pokud jde o zájezdy s blízkým termínem odjezdu/odletu.

Cestovní agentura ověří dostupnost zájezdů a poté Vás kontaktuje. České servery však zatím neumožňují platbu za zájezd online platební kartou. Platit však zpravidla můžete internetovým bankovnictvím, nebo složením hotovosti v bance. Před odesláním platby však vždy požadujte cestovní smlouvu, zpět ji většinou ji odešlete e-mailem nebo faxem spolu s potvrzením o zaplacení zájezdu. Samozřejmostí by měla být možnost platby na pobočce.

Vysněná dovolená na ostrově Thassos

Slevy až 50 % jsou v plném proudu. Nenechte si ujít příležitost k levnější dovolené pro rodinu s dětmi i dvojici :-)

Podívejte se do nabídky zájezdů >>

TIP


Doporučuji neobjednávat zájezd na pochybných serverech, kde chybí potřebné a důležité informace o subjektu jako je název společnosti, adresa, jména osob, telefon a  email.

Návrat na obsah