Rádce - kupujeme dovolenou - recko-thassos.cz

Thassos je překrásný, romantický a klidný řecký ostrov, jehož magickou krásu musíte spatřit na vlastní oči, abyste pochopili, v čem jeho půvabné kouzlo spočívá...
Váš průvodce ostrovem
Přejít na obsah
Články, rady a informace na téma cestování, dovolená a zdraví

Koupit zájezd v cestovní agentuře nebo v cestovní kanceláři?

Většina zájemců o dovolenou před výběrem zájezdu nebo ubytováním vůbec nezná rozdíly mezi subjekty, které služby cestovního ruchu prodávají. Přitom je důležité alespoň základní přehled mít, abyste mohli lépe vybrat a předejít případným problémům.

Každý ví, jaké služby může očekávat od cestovní kanceláře – mimojiné prodej zájezdů. Velmi často se však stává, že si pojmem cestovní kancelář označí i jiný subjekt, který však cestovní kanceláří není. Na trhu vystupují kromě cestovních kanceláří také cestovní agentury, které zájezdy jednotlivých cestovních kanceláří prodávají, ale samotné zájezdy pořádat nemohou. Proto se vždy před nákupem informujte, od koho zájezd kupujete a kdo zájezd pořádá.


Výhody jsou na obou stranách
Na první pohled může vypadat nákup zájezdu u cestovní agentury jako nesmyslný, opak však může být pravdou. Jednotlivé cestovní kanceláře mají samy o sobě velmi omezenou nabídku, porovnávat jejich zájezdy a služby při výběru dovolené je zbytečně komplikované a náročné na čas. Proti tomu agentury nabízí zájezdy desítek až stovek cestovních kanceláří pod jednou střechou, přitom ceny jsou vždy stejné jako u cestovní kanceláře. Vybrat zájezd tak býva pohodlnější a lepší – především na internetu.

Agentury nemají zájem protěžovat zájezdy konkrétních cestovních kanceláří, můžou doporučovat cestovní kanceláře a zájezdy, se kterými byli klienti v minulosti spokojeni. V běžné cestovní kanceláři se Vám za každou cenu budou pokoušet prodat jejich zájezd a hůře tak můžete odhalit případné nedostatky.

Vždy však po cestovní agentuře chtějte vědět, kdo skutečně zájezd pořádá. Cestovní agenutry jsou povinny tuto informaci klientům poskytovat v nabídkách i na dotaz. V žádném případě nesmí být pořadatelem zájezdu samotná cestovní agentura.

Problémy při zájezdu koupeném u cestovní agentury mohou nastat při případné reklamaci, kdy klient neví, na koho se s reklamací obrátit. Riziko je však možné minimalizovat zvolením známé a zkušené agentury, která na trhu působí již mnoho let.

Dovolená na řeckém ostrově Thassos

Slevy až 50 % jsou v plném proudu. Nenechte si ujít příležitost k levnější dovolené pro rodinu s dětmi i dvojici :-)

Podívejte se do nabídky zájezdů >>

TIP:


Doporučuji podívat se do nabídky největší a prověřené cestovní agentury Invia.cz, která na trhu působí již řadu let a za tu dobu získala mnoho ocenění. Přes tuto agenturu jsme cestovali již mnohokrát a vše proběhlo v naprostém pořádku :-)

Návrat na obsah