Jak jsem vyzrála nad solární alergií - recko-thassos.cz

Thassos je překrásný, romantický a klidný řecký ostrov, jehož magickou krásu musíte spatřit na vlastní oči, abyste pochopili, v čem jeho půvabné kouzlo spočívá...
Váš průvodce ostrovem
Přejít na obsah
Články, rady a informace na téma cestování, dovolená a zdraví

Vyhrála jsem boj se solární dermatitídou a zde jsou mé rady, jak sluneční alergii předejít!

A jak se mi to podařilo?


Tento článek jsem napsala pro Vás nešťastlivce, kteří také každoročně trpíte při trávení své vytoužené dovolené u moře svěděním a zarudnutím kůže s pupínky a Vaše dovolená se tudíž musí tomuto postižení přizpůsobovat. Je to záležitost velice nepříjemná a bolavá. Prožít pohodovou dovolenou bez sluneční alergie (solární dermatitidy) však lze, a já vám poradím, jak na to.

Než jsem přišla na osvědčený způsob jak s tou potvorou alergií zatočit, tak jsem opravdu hodně trpěla. Každý rok jsem odjížděla k moři se strachem, zda to zase propukne a jak mě to omezí. Samozřejmě, že téměř vždy mě to postihlo cca 3 den pobytu na slunci. Následovalo shánění tekutého pudru, případně nějaké masti. Nic moc nepomáhalo, tak jsem musela jeden den omezit vycházení ven a nudit se na pokoji. Začala jsem si tedy o tomto postižení kůže zjišťovat informace. Dopátrala jsem se, že tyto nepříjemné příznaky vyvolává sluneční alergie, ( solární dermatitida, solární alergie ), kterou lze zmírnit či potlačit několika způsoby. Rozumným opalováním, drastickou metodou v podobě injekcí Diprophosu a léky Zodac či Flonidan, nebo také daleko šetrnějšími přírodními metodami. Zvolila jsem tedy šetrnou přírodní alternativu a vyrazila tvrdě do boje. A ono to vyšlo!!! Konečně jsem prožila dovolenou takovou, jaká má být :-))) V klidu, v pohodě a bez alergie. Hurá ...

Takže k věci:

1. Nikdy si nekupujte levné krémy na opalování ani po opalování. Vždy dejte přednost nákupu krému v lékárně nebo ve vybraných drogeriích či specializovaných obchodech ( eShopech ). Např. doporučuji osvědčenou, vynikající medicínskou péči - opalovací krémový gel Eucerin proti sluneční alergii, který je mým favoritem v boji s alergií na slunce. Nabízí faktor od SPF 25 a SPF 50+, .a také regenerační gel po opalování na alergickou pokožku.


Dále mohu doporučit skvělé, jemné opalovací mléko Allergy Lotion PizBuin, které předchází vzniku sluneční alergie a má výrazný zklidňující účinek. Alergická řada nabízí faktor  SPF 15, SPF 30 a SPF 50+ a také Intenzivní hydratační mléko po opalování.Doporučuji koupit krém či mléko od jedné značky, jak na opalování, tak i po opalování. Není však podmínkou.

2. Faktor používejte pro první dny vyšší až vysoký. Záleží na tom, jaký jste typ. Mě stačí faktor 20 - 25 a později přecházím na faktor 15 - 10.

3. Alespoň 14 dní před odjezdem začněte užívat,  BETA CAROTEN nebo FITME SLIM & SUN a pokračujte v užívání po celou dobu pobytu u moře.

4. Užívejte vitamíny - antioxidanty C a E. Pokud možno silnější.

5. Užívejte CALCIUM. Začněte také před dovolenou.

6. Raději vůbec nepoužívejte parfém. I malé množství může kůži podráždit a alergii vyvolat.

7. Pro případ, že by Vám toto nezabralo, nebo se Vám sem tam nějaký ten pupínek objevil, vezměte si s sebou tekutý pudr a mast s kortikoidy. Mastičku zvolte radeji tu nejslabší, která se dá běžně koupit v lékárně bez předpisu. Také si s sebou pro jistotu přibalte i antihistaminika a antialergika v tabletách ( Zyrtec, Claritine, Xyzal apod.).


8. Pokud budete na pláži, kde není přístup k čisté vodě (neslané), berte si ji s sebou do pet lahve. Mně se osvědčila. Vždy po koupání jsem se vodou opláchla od soli.

9. Ručníky, deky či cokoliv na čem na pláži ležíte, vždy na druhý den vyperte od soli v čisté sladké vodě.

Tak a to je vše. Toto když budete dodržovat, tak máte šanci na prožití krásné dovolené bez jakéhokoliv omezení, jako se to podařilo konečně po letech trápení i mě.


Přeji Vám krásnou a radostnou dovolenou bez potíží.


Autorka webu www.Řecko-Thassos.cz

Iveta20.4.2011

Více informací o alergii na slunce najdete na mém speciálním webu slunecnialergie.aspone.cz zaměřeném na sluneční alergii a vše co s ní souvisí ( prevence, léčba, sluneční ochrana, kožní projevy a typy sluneční alergie a další ).


Děkuji za návštěvu a těším se na vás na slunecnialergie.aspone.cz

Nabídka dovolené na řeckém ostrově Thassos

Slevy až 50 % jsou v plném proudu. Nenechte si ujít příležitost k levnější dovolené pro rodinu s dětmi i dvojici :-)

Podívejte se do nabídky zájezdů >>

.


Přečtěte si také další články na tomto webu k tématu:


* Co vzít s sebou do lékarničky na cesty a dovolenou

* Dobré rady
--Co určitě nezapomenout přibalit do kufru na dovolenou, případně do cestovní lékárničky

* První ostré slunce může alergiky pěkně potrápit


Návrat na obsah