Tip na nejlepší dovolenou v Řecku aneb kam do Řecka? - recko-thassos.cz

Thassos je překrásný, romantický a klidný řecký ostrov, jehož magickou krásu musíte spatřit na vlastní oči, abyste pochopili, v čem jeho půvabné kouzlo spočívá...
Váš průvodce ostrovem
Přejít na obsah
Články, rady a informace na téma cestování, dovolená a zdraví

Tip na nejlepší dovolenou v Řecku aneb kam do Řecka?

Léto je obdobím dovolené, na kterou se všichni celý rok těšíme. Mnozí z nás dáváme přednost dovolené u moře, kde na nás čeká relaxace na sluncem prohřáté pláži i poznávání nových míst, lidí, zvyků… Konečně se tak dočkáme tolik vytouženého klidu bez stresu a pracovních povinností. Jenže nastává otázka, kam letos vyrazit na dovolenou aby splnila naše očekávání a touhy?

Při výběru letní dovolené je v první řadě třeba pomyslet na to, zda si budeme dovolenou užívat ve dvou, či s námi pojedou i děti, a tomuto faktu naší společnou dovolenou přizpůsobit. Samozřejmě je třeba se rozhodovat i dle toho, co nám která letní destinace, respektive letovisko nabízí a co se nám líbí anebo naopak co je pro nás nepřijatelné. Dobré je dát i na doporučení známých, kteří byli s dovolenou v daném letovisku spokojení a vás jejich zážitky i zkušenosti oslovily.

Opravdu záleží jen na
vás, co se vám líbí a k tomu přihlédnout. Možná vám nevadí silný ruch a představa o relaxaci na přeplněné pláži a procházkách po promenádě v davu turistů, vás nějak neděsí. Tak takovouto dovolenou není problém najít v sezóně ani mimo ní. Letovisek plných turistů je v nabídkách CK dost a dost. Jiné je to však v případě, dáváte-li přednost klidným místům, kde můžete příjemně relaxovat na písečné pláži obklopené stromy, které vám poskytnou stín a navečer se třeba jen sami dva, při západu slunce vydat na romantickou procházku po pobřeží, kde vás nebudou rušit davy turistů. Během procházky si můžete zajít na tradiční řeckou večeři a řecké víno do místní taverny s výhledem na moře, kde vás nebude rušit hlasité štěbetání ostatních hostů, ale jen šplouchající mořské vlny vás budou příjemně doprovázet během rozhovoru při svíčkách.
   
Pokud toužíte po příjemné dovolené v atraktivním místě, které nabízí naprosto vše pro nejkrásnější rodinnou dovolenou s dětmi, zamilovaný mladý pár anebo pro cestovatele seniory, tak věřte, že Thassos je tím pravým rájem pro milovníky klidu a dech beroucích krás.

Thassos je ideálním místem pro každého, kdo touží po klidné dovolené. A to není zdaleka vše, co můžete od Thassosu očekávat. Thassos je totiž i jeden z nejkrásnějších a nejzelenějších ostrovů Evropy, ležící
v Severo-východním Egejském moři. Tento úchvatný Zelený ráj na zemi "nebo také „Egejský ráj“ obdarovala matka příroda všude přítomnou bujnou vegetací a romantickými scenériemi, které na ostatních řeckých ostrovech jen tak nenajdete. Tento krásný ostrov nabízí také pohádkové, převážně písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, jež jsou ideální pro děti, křišťálově průzračné a klidné mořské hladiny a spoustu historických pamětihodností.

Je to zkrátka okouzlující ostrov, kde nejsou davy turistů. Navíc si na rozdíl od masově navštěvovaných, velmi populárních řeckých ostrovů, zachoval v mnoha ohledech svůj řecký ráz. Nemluvě o ceně za dovolenou zde na Thassosu, která je oproti dovolené na některém z komerčních ostrovů, mnohem příjemnější. Ostatně, poznat z blízka ostrov Thassos můžete prostřednictvím těchto stránek, věnovaných Thassosu. Průvodce vás provede krok za krokem celým ostrovem. Dozvíte se spoustu užitečných informací, rad a zkušeností z ostrova.

Je třeba upozornit i na skutečnost, že ostrov je menší, autem ho objedete za den, a tudíž je zde i menší nabídka ubytování. Proto je třeba rezervovat svou dovolenou chytře v dostatečném předstihu, obzvláště jedete-li na přelomu července a srpna. Pokud necháváte rezervaci dovolené na Thassosu až na poslední chvíli a budete vybírat z nabídky Last minute, počítejte s tím, že výběr nebude již tak pestrý.   

Tipy na hotely v oblasti Thassos

Možná vám pomohou tipy na hotely, studia či apartmány v oblasti Thassos, řazené podle kategorie a ceny. Stačí nahlédnout do největších internetových center dovolené, kterými jsou:


katalog zájezdů Invia.cz  a  katalog zájezdů dovolena.cz, Na těchto dovolenkových portálech najdete kromě tipů na hotely a recenzí hotelů od zákazníků, také autobusové a letecké zájezdy na Thassos od všech významných cestovních kanceláří, a to za stejnou nebo dokonce i výhodnější cenu než nabízejí samotné CK. Invia vám navíc k zájezdu přidá zdarma pojištění Faktor 100, což Vám zaručí 100% odlet či odjezd na vaší dovolenou i při případném krachu CK.

Pokud se chystáte na Thassos vlastní dopravou, zajisté
vám přijde vhod tato informační stránka ohledně cesty na Thassos na vlastní pěst, kde také naleznete plán cesty a můj tip na skvělý vyhledávač levného ubytování na Thassosu, kde si můžete online rezervovat pokoj v hotelu s výhledem na moře nebo moderní apartmán či dům na pláži a za ubytování zaplatit až během pobytu na kouzelném ostrůvku Thassos.

Návrat na obsah